Jaki prezent na święta dla żony – miłośniczki książek?

Co kupić żonie na święta? To pytanie spędza sen z powiek wielu mężczyznom. Jeśli Twoja druga połówka lubi od czasu do czasu zatopić się w lekturze, nowa książka będzie świetną propozycją! Jak jednak wybrać odpowiedni tytuł? Ten artykuł prezentuje trzy propozycje, które krótko po swojej premierze zyskały uznanie czytelniczek: “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok, “Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim” Macieja Kraszewskiego i “Malibu płonie” Taylor Jenkins Reid. 

Dalekie – bliskie kraje

“7736 km” to książka autorstwa Mijin Mok, Koreanki, wykładowczyni na Uniwersytecie Wrocławskim. Kobieta prowadzi własny kanał w serwisie YouTube, na którym popularyzuje wiedzę o Korei Południowej. W swojej publikacji prezentuje niezwykle interesujące opowieści o kulturze tego kraju i mentalności jego mieszkańców. To prawdziwa kopalnia ciekawostek dla wszystkich zainteresowanych tematem. Dodatkowo autorka opowiada na pytanie: czy Korea i Polska to naprawdę dwa różne kraje, które zupełnie nic nie łączy?

Niezwykły ksiądz

“Johnny” to fabularyzowana opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim – niezwykłej, niekonwencjonalnej postaci, która odmieniła życie wielu osób. Maciej Kraszewski przedstawia w swojej książce historię przyjaźni księdza Jana i Patryka. Chłopak miał za sobą trudną przeszłość, ciągnęła się za nim historia przestępstw i kolejnych odsiadek. W końcu, z wyroku sądu, trafił do pracy w puckim hospicjum. Tam poznał księdza Jana Kaczkowskiego, a ta znajomość miała ogromny wpływ na jego późniejsze losy. To wzruszająca, pełna emocji opowieść o niezwykłej przyjaźni, wierze i prawdziwym, nie zawsze idealnym, życiu.

Impreza na plaży

“Malibu płonie” Taylor Jenkins Reid to książka, za sprawą której czytelnik z łatwością przeniesie się do słonecznej Kalifornii. Impreza z okazji końca lata organizowana przez sławne rodzeństwo to coroczne, wielkie wydarzenie, na którym każdy chce być. Tym razem jednak przyjęcie szybko wymknie się spod kontroli. Czy rodzeństwu uda się utrzymać w tajemnicy swoje sekrety? Czy impreza skończy się tragicznie?

Powyższe tytuły świetnie sprawdzą się jako świąteczny prezent dla żony. Wystarczy tylko wybrać ten, który najbardziej przypadnie do gustu konkretnej osobie.